Tanıtım yazısı al, internette varlığını iyileştirmenin etkili yollarından birisidir. Özellikle firmalar için tanıtım yazısı reklamcılık çalışmalarının birincil enstrümanlarındandır. Firmalar hedeflerine ulaşmak adına sosyal medya ve internet siteleri üzerinden tanıtımlarını yapmaya özen göstermektedir. Keza internet sitesi sahipleri de aynı şekilde kendi markalarını oluşturmak adına tanıtım yazısı satın almak istemektedir. Peki, tanıtım yazısı almak ne kadar etkili?

Tanıtım Yazısı Almak

Tanıtım yazısı almak bir internet sitesi için gereklilikler arasındadır. Özellikle rakip sitelere üstünlük sağlamak ve hit elde etmek için tanıtım yazısı alınmalıdır. Nitekim e-ticaret siteleri, sosyal medya hesapları veya haber yazıları için sayfa otoritesi kazandırılması önemlidir. Bu sayede hedeflenen sayfaların Google sıralamasında yükselmesi sağlanmaktadır.

Tanıtım yazısı almak için ise aşağıdaki sitelerimizi inceleyebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Yayınlatmak ve Faydaları

Tanıtım yazısı yayınlatmak bir başka sitede kendi sitenize ait bir içeriği geri besleme yoluyla yayına aldırmaktır. Özellikle bilgi veren yazılar üzerinden besleyici link almak sitelere otorite kazandırmaktadır. Nitekim backlink almak olarak adlandırılan bu yöntem belli bir yazı içerisinde yer aldığı zaman sektöre uygun çalışmalara hizmet etmiş olur. Ancak bir siteden footerlink almak başlı başına hemen her sayfadan besleme almaya işaret eder ve bu domain otoritesini yükseltmektedir.

Tanıtım yazısının faydaları içerisinde birincil olarak hedeflenen sayfanın sıralamada yükselme kaydetmesidir. Nitekim sayfa otoritesi yani page authority bu yöntem ile sağlanmaktadır. Ancak alan adı otoritesi yani  domain authority genel olarak yalın anahtar kelime üzerindne link alınması ile sağlanmaktadır.

Tanıtım Yazısı Çalışması Nasıl Yapılır?

Tanıtım yazısı çalışması nasıl yapılır, tanıtım yazısı çalışması yapmak özelinde hedef siteye özgü planlamalar ile sağlanır. Özellikle sektörel olarak rekabet halindeki internet siteleri genel olarak farklı sitelerden yazı veya link almaktadır. Ancak niş kategorilerde yayın yapan internet siteleri, kategorilerine hitap eden benzer nitelikteki sitelerden tanıtım yazısı almaya veya backlink almaya özen göstermektedir.

Çalışma yapılacak internet sitesine özgün olarak hazırlanmış yazı tarafımızca hazırlanmaktadır. Mevcut sitelerimiz içerisinde ise bu yazı ilgili kategoride yayınlanmakta ve organik bir görünüm elde edilmektedir. Yayınlanan yazı minimum 1 yıl yayında kalmaktadır. 1 yıldan sonra ise yenileme bedelinin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

 

Site 1 Aydın tanıtım yazısı

Aydın, İzmir, Muğla, Denizli başta olmak üzere Ege bölgesi hedefli yapılacak çalışmalara uygundur. Aydın iline özgün yerel bilgiler yayınlanmaktadır.

Index 15K+

DA: 5 PA: 30

News Kaydı VAR

Yerel

Temmuz 2021

Site 2 Bilgi sitesi tanıtım yazısı

Güncel bilgiler, magazin, yemek tarifleri gibi içerikler yer alan haber blog sitesidir. Özellikle otoriter sitelerden tanıtım yazısı almak isteyenler için önerilmektedir.

Index 1660
DA: 20 PA: 32
News Kaydı VAR
Blog & Magazin
Ocak 2022

Site 3 İstanbul tanıtım yazısı

İstanbul iline özgü bir ilçeye ait internet sitesidir. Uzun yıllar yayın yapmış eski otoriter siteden tanıtım yazısı almak isteyenler için muazzamdır. Başlıca Marmara Bölgesi’nde yer alan firmalara tavsiye edilmektedir.

Index 150K+
DA: 13 PA: 30
News Kaydı YOK
Yerel
Temmuz 2003

Site 4 Sağlık Kadın tanıtım yazısı

Sağlık ana temasına sahip kadın ve çocuk sağlığı üzerine yazılar yayınlanan internet sitesinde tanıtım yazısı. Ayrıca hastalıklar hakkında bilgiler de verilmektedir.

Index 200+

DA: 22 PA: 30

News Kaydı YOK

Sağlık

Temmuz 2021

Site 5 Bilgi sitesi tanıtım yazısı

Güncel bilgiler, magazin, yemek tarifleri gibi içerikler yer alan haber blog sitesidir. Özellikle otoriter sitelerden tanıtım yazısı almak isteyenler için önerilmektedir.

Index 120+
DA: 10 PA: 28
News Kaydı YOK
Bilgi & Nasıl Yapılır
Mart 2021

Site 3 İstanbul tanıtım yazısı

İstanbul iline özgü bir ilçeye ait internet sitesidir. Uzun yıllar yayın yapmış eski otoriter siteden tanıtım yazısı almak isteyenler için muazzamdır. Başlıca Marmara Bölgesi’nde yer alan firmalara tavsiye edilmektedir.

Index 150K+
DA: 13 PA: 30
News Kaydı YOK
Yerel
Temmuz 2003

Tanıtım yazısı hakkında sık sorulan sorular.

Tanıtım yazısı nasıl yazılır?

Tanıtım yazısı nasıl yazılır, bu tür yazıları yazarken öncelik içeriği yalın bir şekilde tutmaktır. Nitekim yazılar Google botlarına olduğu kadar okuyuculara da hitap etmelidir. Bu nedenle anlatım ve başlıklandırma aşamalarında konu okunabilirliği ve açıklık sağlanmalıdır. Ayrıca sektöre uygun anahtar kelimeler hem metin içerisinde hem de başlıklar da yer almalıdır.
Tanıtım yazısı nasıl yazılır örnek olarak ortalama bir tanıtım yazısı 300 – 500 kelime aralığında olmalıdır. Başlıklar içeriği karşılayacak kelime ve kelime grupları içermelidir.

Tanıtım yazısı ne demek?

Tanıtım yazısı ne demek, Tanıtım yazısı bir markaya ait bilgileri içeren bilgilendirme yazılarıdır. Bu yazılarda amaç okuyucuyu sıkmadan bir konuyu anlatmak veya doğrudan firmanın çalışmalarına yer vermektir. Nitekim internette tanıtım yazısı almak da yine internet sitelerinin büyümesini sağlamak için tercih edilmektedir.

Tanıtım yazısı önemli midir?

Tanıtım yazısı önemli midir, tanıtım yazısı yayınlatmak bir marka için önemlidir. Sayfa değerini yükseltmeye çalışan kişiler için bu yöntem organik hit elde etmeyi sağlarken aynı zamanda da Google gözünde önem kazanmasını sağlamaktadır.

Tanıtım yazıları nedir?

Tanıtım yazıları internet sitelerinde yayınlanan backlink sağlayan yazılardır. Ancak internet harici platformlarda da tanıtım yazılarına yer verilmektedir. Dolayısıyla tanıtım yazıları sektörler özelinde değerlendirilmelidir.

Sektörel tanıtım yazıları nelerdir?

Sektörel tanıtım yazıları yalnızca internet sitelerinde değil hemen her yayın organında yer verilecek yazılara denir. Özellikle firma veya markalar için sektöre uygun tanıtım yazısı yayınlamak önemlidir. Nitekim bu yazıların amacı da bu yönde hazırlanması ve yayınlanmasıdır. Yazıların içeriği temel olarak markanın vizyon, misyon ve hizmetlerine atıfta bulunmaktadır.